21. kolo Primera : Hercules CF 0 : 3 FC Barcelona

Hércules: Calatayud, Cortes, Sarr, Sergio Rodriguez ,Peña, Kiko, Fritzler, Abel Aguilar, Tote, Valdez y Trezeguet.
Klupa: Velthuizen, Farinós, Cristian, Rufete, Tiago, Sendoa y Portillo.

Barcelona: Valdés, Maxwell, Alves, Abidal, Piqué, Busquets, Iniesta, Xavi, Pedro, Messi y Villa.
Klupa: Pinto, Mascherano, Afellay( 90’ – Iniesta ), Keita ( 88’ – Xavi ), Nolito(88’ – Villa ), Adriano y Milito

Tvrda i(li) teška utakmica sa dosta izgubljenih lopti sa obje strane, ali statistički sve ide u korist Barcelone, od šuteva na gol, kornera, posjeda lopte do offsidea. Kao što svi znamo, Barcelona se ne snalazi tako dobro sa timovima koji preferiraju antifudbal u odnosu na one koji vole igrati otvoreno, međutim konsantni napadi i suzbijanje protivnika na svoju polovinu je moralo uloditi plodom kad-tad. Barca je u prvom poluvremenu imala par solidnih prilika za vodstvo preko poznatog tria MVP, ali i Hercules je imao 100%-tnu šansu za vodstvo prekoTrezeGOLa. Kulminacija učestalih napada Barcelone se desila u 43’ kada nakon nekoliko odbijenih lopti na 30tak metara od gola Herculesa lopta dolazi do Xavija a ovaj sjajno uočava na desnoj strani samog Pedra koji ulazi u kazneni prostor i loptu šalje u bliži ugao Calatayuda za 1:0.

Drugo poluvrijeme je počelo u istom ritmu kao i prvo, Barcelona je konsantno plela mrežu oko gola Calatayuda a Hercules se branio i pokušavo uraditi nešta iz kontra napada. Messi je najviše prijetio golu Herculesa ali kad neće, onda neće, kako to već ide. Od 86’ min Hercules je igrao sa igračem manje nakon što je Farinos ( koji je ušao u 69’ min ) zaradio direktan crveni karton nakon starta nad Busquetsom. Samo 2’ minute nakon što je teren napustio Farinos, Barcelona udvostručava prednost, a strijelac je Leo Messi nakon uobičajene solo akcije. U 89’ min već je bilo 3:0 za Barcelonu, a strijelac opet Messi. Nolito je sa lijeve strane povratnom loptom našao Iniestu na negdje oko 20metara od gola a ovaj loptu gura u prazan prostor natrčalom Alvesu koji prizemnim centaršutem nalazi Messija na 5metara, a najboljem nogometašu svijeta nije bilo teško postaviti nogu da bi lopta ušla u gol Calatayuda za konačnih Hercules 0:3 Barcelona.

Jebali smo Vam majku, da izvinu mlađa djeca na bloggeru ! Opet je -7 u Madridu prema Laninoj vremenskoj prognozi, a sutra se nadajmo makar -6 ako ništa…